Pag – raj na księżycowej wyspie

Unikalny krajobraz, najlepsze plaże morza Adriatyckiego i krystalicznie czysta woda. To właśnie gwarantują wakacje na wyspie Pag. Jedną z najpiękniejszych plaż znajdziesz na kempingu Strasko.

Pag – pobierz przewodnik do druku tutaj.

Krajobraz Pagu jest wyjątkowo surowy, szczególnie na jej południowym krańcu: skalne bezdroża tylko  gdzieniegdzie są porośnięte drobną roślinnością. Dodatkowo krajobraz urozmaicają  niewielkiej wysokości mury (również z kamienia), które niegdyś wyznaczały granice między polami. Przejeżdżając wyspę po raz pierwszy z pewnością będziesz mieć wrażenie, że to zupełnie inny świat. Nie tylko pod względem krajobrazu.

Na wyspie Pag każdy znajdzie to, czego szuka podczas wakacyjnego wypoczynku. Życie toczy się tu wyjątkowo spokojnie. Na wyspie znajdują się dwa większe miasta: Pag i Novalja, które tętnią życiem, ale poza nimi jest wyjątkowo spokojnie  – jest tu mnóstwo dzikich zatok, bez tłumu turystów. Jeśli ktoś szuka ucieczki od zgiełku miast, z pewnością na wyspie Pag nie zabraknie miejsc na spokojny wypoczynek.

Na miłośników plażowania czekają tu wspaniałe plaże z łagodnymi zejściami do wody. Dla fanów nurkowania to idealne miejsce – krystalicznie czysta woda zachęca do eksplorowania podwodnego świata – ponoć widoczność w niektórych miejscach sięga nawet 40 m!

Nocne życie toczy się na plaży Zrce – to jedno  najbardziej znanych miejsc z kilkoma klubami, otwartymi 24h/doba. Plaża ta położona jest w odległości około 5 km od kempingu Strasko.

Pag szczyci się największą ilością godzin słonecznych w Chorwacji – pogoda jest tu w zasadzie gwarantowana.

Będąc na wyspie musisz spróbować wyjątkowego specjału – Paski sir. Ten tradycyjny produkt można dostać w wielu miejscach przy drodze. Jego wyjątkowy smak wielokrotnie nagradzano na prestiżowych konkursach kulinarnych.

Jak dostać się na wyspę?

Jeśli jedziesz samochodem, masz do wyboru dwie opcje:

– prom – warto zapoznać się z godzinami kursów tutaj.

– Paski Most – ta trasa gwarantuje Ci niesamowite widoki.

Gdzie nocować?

Polecamy kemping Strasko (o którym przeczytasz więcej w kolejnym artykule). Ceny uzależnione są od terminu i rodzaju zakwaterowania – w celu rezerwacji należy skontaktować się z biurem Vacansoleil.

Jakie są ceny podstawowych produktów spożywczych na wyspie?

Chleb: ok. 8 kun (4,50 zł)

Mleko: ok. 6 kun (3,30 zł)

10 jajek: ok. 25 kun (14 zł)

1 kg wędliny: ok. 90 kun (50 zł)

1,5 l wody: ok. 6 kun (3,30 zł)

2 l piwa (w dużej butelce): około 20 kun (11,50 zł)

Danie w restauracji: od około 70 do 100 kun (od około 40 zł do około 60 zł)

Pizza: ok. 45 kun (ok. 25 złotych)

Mogą Cię również zainteresować