Znamy sposób na rodzinne wakacje – kemping Laguna Village

Oto recenzja z kempingu Laguna Village we Włoszech – testujemy atrakcje i zakwaterowania.

Już od dwóch sezonów nie wyobrażamy sobie innych wakacji niż wypoczynek na campingu.

W tym roku nasz wybór padł na kemping Laguna Village, który położony jest w północnej części Włoch. Wybierając kemping zawsze sugerujemy się tym, co możemy zwiedzić w najbliższej okolicy. Cel jest jasny. Kilka dni wypoczynku na plaży i na basenach oraz kilka dni zwiedzania tego, co we Włoszech najpiękniejsze. I tym razem było podobnie. W planach była Padwa, Verona i kilka mniejszych okolicznych miejscowości, na czele z urokliwym Caorle.

Zakwaterowania Vacansoleil łączy niezwykła funkcjonalność i wygoda. Nasz domek to model Bali, który przeznaczony jest dla 5 – osobowej rodziny. W tym malutkich z pozoru domku mieści się wszystko – 2 sypialnie, kuchnia, jadalnia, łazienka i WC oraz w pełni wyposażona kuchnia – znajdziecie tu mikrofalówkę, lodówkę, kuchenkę i cały zestaw naczyń do gotowania oraz zastawę stołową. Najwięcej czasu w ciągu dnia spędzaliśmy jednak na werandzie: rano piliśmy kawę, po południu jedliśmy włoskie makarony, a wieczorem graliśmy w karty i czytaliśmy książki. Dzieci delektowały się naturalnymi sokami z pysznych owoców, a my … a jakże by inaczej … włoskim winem.


Ten domek to idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny.

Laguna Village domek Bali
Laguna Village domek Bali
Laguna Village domek Bali
Laguna Village domek Bali
Laguna Village domek Bali

Kempingi oferują niezliczone atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych.

Podstawą są oczywiście baseny, z piękną wodą, zjeżdżalniami, mostkami, a wiadomo, że kiedy dzieci mają wodę, to nic więcej do szczęścia nie potrzebują. Ale jeżeli jednak to byłoby za mało, to zapraszam na piękną, szeroką, piaszczystą plażę, gdzie można bawić się w wodzie, budować zamki z piasku, oraz wypożyczać sprzęt pływający, aby robić wycieczki wzdłuż brzegu. Każde dziecko będzie szczęśliwe.

Laguna Village plaża
Laguna Village basen
Laguna Village Vacansoleil

Po atrakcjach wodnych życie na kempingu dopiero się rozkręca. A na nasze dzieci czekają place zabaw, zabawy, gry, konkursy prowadzone przez animatorów oraz wieczorne dyskoteki i przedstawienia dla dzieci. Uwierzcie mi, że dzieci się nie nudzą, że ciągle są zajęte, że ciągle gdzieś pędzą, ponieważ kemping sprzyja nie tylko wypoczynkowi, ale również nawiązywaniu nowych, międzynarodowych znajomości.

Laguna Village plac zabaw

Zadowolone dzieci, a co z rodzicami?

Wiadomo, że szczęśliwe i zadowolone dzieci, to wypoczywający rodzice. Ale kemping to wygodne wakacyjne życie. Nie musimy się martwić się o nic. Kemping oferuje  doskonale zaopatrzony sklep, w którym kupimy włoskie wędliny, sosy, a przede wszystkim pyszne, świeże pieczywo. Jeżeli nie mamy ochoty codziennie gotować, albo mamy ochotę posmakować prawdziwej włoskiej kuchni, to gości kempingu zapraszają włoskie restauracje. My dzięki temu poznaliśmy smak pysznego makaronu z małżami, czy krewetek.

Laguna Village

W tak oto minęły nam cudowne 2 tygodnie włoskich wakacji, kiedy to pływaliśmy, opalaliśmy się, zwiedzaliśmy, dzieci biegały a ja czytałam książki. Czy czegoś więcej nam potrzeba?

Tak. Aż się rozmarzyłam.

Za nami piękne wspomnienia, a przed nami kolejne wyjazdy … może Włochy, a może zupełnie inny kierunek, w końcu tyle jeszcze jest pięknych miejsc w Europie. Jedno jest pewne, już nie hotele, już nie kwatery prywatne, już tylko kempingi z Vacansoleil.

Mogą Cię również zainteresować