Strasko – miejsce, które zachwyci miłośników Chorwacji

Wyobraź sobie wakacje w tak nieziemskim miejscu: lazurowa, krystalicznie czysta woda, kontrastujące z nią białe plaże i niesamowite krajobrazy dookoła. Tak właśnie jest tutaj, na chorwackim kempingu położonym na księżycowej wyspie Pag!

Strasko to świetne miejsce w zasadzie pod każdym względem. Odnajdą się tu zarówno ci, którzy poszukują spokoju i zależy im na błogim lenistwie, jak i ci potrzebujący mnóstwo atrakcji, zabawy i rozrywki. Dlatego polecamy go zarówno rodzinom z dziećmi w każdym wieku, jak i osobom podróżującym we dwoje czy ze znajomymi. W tym artykule przeczytacie więcej na temat samej wyspy i o atrakcjach czekających na Was w okolicy. A teraz kilka słów o samym kempingu!

Plaża

To w zasadzie główna atrakcja tego miejsca. Na żadnym kempingu w Chorwacji nie spotkacie tak niesamowicie lazurowej wody. Zejście do wody jest dość łagodne, ale warto pamiętać o zabraniu ze sobą specjalnych butów, które uchronią Was przed kamiennym zejściem i jeżowcami, które w zasadzie w całej Chorwacji są normą. Plażę tworzą białe, sporej wielkości okrągłe kamienie (bez żadnych ostrych krawędzi). Dodatkowo na plaży ulokowanych jest kilka prysznicy, które są bardzo przydatne – woda w tym miejscu ma bardzo wysokie stężenie soli. Warto też pomyśleć o zestawie do nurkowania (wystarczy maska z rurką) – wśród przybrzeżnych kamieni można obserwować kolorowe gromadki rybek i innych morskich żyjątek. To świetna lekcja przyrody zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Strasko plaża

Baseny

Jeśli chodzi o atrakcje wodne, to na kempingu jest dość duży kompleks basenów przy samej plaży, dzięki czemu można napawać się niesamowitym morskim krajobrazem. Dla najmłodszych przygotowano brodzik ze zjeżdżalnią i placem zabaw. Dookoła basenu porozstawiane są wygodne leżaki.

Strasko baseny

Rozrywka dla najmłodszych

Będąc na kempingu, z pewnością dzieciaki pokochają dwie maskotki: Strasko (osiołek) i Mare (delfin), które mają niezliczoną ilość pomysłów na wspólne zabawy. Spotkacie ich w mini clubie, na mini disco czy na basenach. Z pewnością świetnie spędzicie z nimi czas tańcząc, malując, śpiewając lub podczas sportowych rozgrywek.

Maskotka kempingu Strasko

Rozrywka dla starszych

Jeśli lubisz spędzać aktywnie czas, świetnie trafiłeś! Kemping organizuje mnóstwo zajęć: pilates, yoga, rozgrywki sportowe w siatkówkę, zajęcia na siłowni. Nam szczególnie podobał się aqua aerobik, który organizowany jest w morzu!

Aqua fitness

Mini zoo

Czy wiecie, że zaraz przy recepcji kempingu znajduje się mini zoo? Spotkacie tam kucyki, osiołki, kozy, króliki, zające i żółwie. Całości strzeże gęś o imieniu Sebastian. Przy recepcji spotkacie również dumne ze swoich piór pawie. Drobne przechadzki lubi brzuchata świnka, która uwielbia wszystkich gości na kempingu. To miejsce uwielbiane przez dzieci!

Mini zoo

Restauracje, sklepy

Na kempingu znajdują się dwie duże restauracje, pizzeria i bary serwujące nie tylko zimne napoje, ale też dania typu fast food. Wyznaczono również strefę zakupów, gdzie znajdziecie w zasadzie wszystko: dobrze zaopatrzony super market, kiosk ze świeżymi owocami morza (czynny tylko rano) i kramiki z pamiątkami i akcesoriami do pływania.

Jakie są ceny podstawowych produktów spożywczych na wyspie?

Chleb: ok. 8 kun (4,50 zł)

Mleko: ok. 6 kun (3,30 zł)

10 jajek: ok. 25 kun (14 zł)

1 kg wędliny: ok. 90 kun (50 zł)

1,5 l wody: ok. 6 kun (3,30 zł)

2 l piwa (w dużej butelce): około 20 kun (11,50 zł)

Danie w restauracji: od około 70 do 100 kun (od około 40 zł do około 60 zł)

Pizza: ok. 45 kun (ok. 25 złotych)

Strasko restauracja

Domki wakacyjne

Vacansoleil oferuje tu tylko domki typu Tahiti, czyli zakwaterowania z dwoma sypialniami, 2 łazienkami i salonem połączonym z kuchnią. Przy każdym domku znajduje się drewniana zadaszona weranda, a dodatkowo każdy domek ma klimatyzację. Oferujemy aż 4 typy tego rodzaju domku:

Tahiti Typ A Comfort

Położone są blisko plaży i oznaczone są na mapie niebieskim kolorem. Z tych domków będziecie mieć dość daleko do basenów (ok. 7 minut spacerem).

Tahiti Typ A (Comfort)
Tahiti Typ A (Comfort)
Tahiti Typ A (Comfort)

Tahiti Typ B Premium (Adria)

Położone są blisko linii brzegowej i oznaczone są na mapie pomarańczowym kolorem. Z tych domków jest bardzo blisko do basenów.

Tahiti Typ B Premium
Tahiti Typ B Premium

Tahiti Typ D Deluxe Plus (Mediteran by the pool)

Zupełnie nowe domki, dostępne dla gości od sezonu 2018. Nowoczesne wyposażenie i prywatny, niewielki basen do dyspozycji gości wyłącznie tej strefy. Na mapie domki te oznaczone są ciemniejszym kolorem fioletowym. Blisko stąd do basenów.

Tahiti Typ D Deluxe Plus (Mediteran by the pool)
Tahiti Typ D Deluxe Plus (Mediteran by the pool)
Tahiti Typ D Deluxe Plus (Mediteran by the pool)

Tahiti  typ C Deluxe

To również nowoczesne domki (2018 rok), w zasadzie niczym nie różniące się od domków Tahiti typ D Deluxe Plus, poza tym że nie ma tu prywatnego basenu. Są oznaczone na mapie jaśniejszym kolorem fioletowym.

Tahiti  typ C Deluxe (Mediteran)
Tahiti  typ C Deluxe (Mediteran)
Tahiti  typ C Deluxe (Mediteran)

Mogą Cię również zainteresować