Wakacje w Chorwacji 2021 – zasady podróżowania i pobytu na kempingach

Wakacje w Chorwacji 2021

Chorwacja w tym roku cieszy się sporym zainteresowaniem ze względu na bliską odległość od granic Polski i coraz mniejsze obostrzenia dotyczące wjazdu do tego kraju. Zobacz aktualne informacje i zaplanuj wakacje na jednym z chorwackich kempingów.

DO CHORWACJI MOGĄ WJECHAĆ AKTUALNIE:

  • osoby, które przedstawią negatywny wynik testu nie starszego niż 72 godziny w przypadku testu PCRlub nie starszego niż 48 godzin szybkiego testu antygenowego przeciw COVID

lub

  • osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki stosowanych w krajach UE (lub jednej w przypadku Johnson&Johnson)

lub

  • osoby, które  przeszły COVID-19 i przyjęły pierwszą dawkę szczepionki w ciągu 6 miesięcy od daty zachorowania na Covid 19, a szczepienie zostało wykonane w ciągu ostatnich 180 dni – w takim przypadku należy okazać zaświadczenie o przebyciu choroby oraz zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki

lub

  • osoby, które przebyły COVID-19 i mogą to potwierdzić zaświadczeniem lekarskim, zawierającym daty przechodzenia choroby lub pozytywnym wynikiem testu PCR/testu antygenowego, wykonanym w ciągu ostatnich 180 dni
  • dzieci do 12 roku życia są zwolnione z obowiązku testów pod warunkiem, że ich opiekunowie są osobami zaszczepionymi.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Przypominamy, że Chorwacja leży poza strefą Schengen – wjazd możliwy jest wyłącznie za okazaniem ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Wymóg dotyczy również najmłodszych obywateli RP.

To główne wytyczne obowiązujące na dzień 1 lipca 2021. Bardziej szczegółowe i najbardziej aktualne informacje można znaleźć tutaj.

 

Zasady na chorwackich kempingach:

-obowiązek noszenia maseczek jest wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych (typu recepcja, sklep)

-prośba o zachowanie co najmniej 1,5 m między osobami w miejscach użytku publicznego (m.in. plaża, baseny)

-prośba o bieżącą dezynfekcję rąk

 

Ważna informacja dla gości:

Wszystkie kempingi w tych trudnych czasach dbają szczególnie o higienę zakwaterowań – każde z nich jest dezynfekowane przed oddaniem do użytku. Oczywiście częstej dezynfekcji poddawane są również wszystkie miejsca użytku publicznego.

Mogą Cię również zainteresować